EverSale DC-DC Converter, 12V, 8.5A - SD-100A-12
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
07
quantity
Product details
Category
DC-DC CONVERTER, 12V, 8.5A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:102W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:8.5A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output RoHS Compliant: Yes
  • <b>Price For:</b> Each <b>No. of Outputs</b>: 1 Output <b>Output Power Max</b>: 102W <b>Output Voltage - Output 1</b>: 12V <b>Output Current - Output 1</b>: 8.5A <b>Output Voltage - Output 2</b>: - <b>Output Current - Output 2</b>: - <b>Output Voltage - Output 3</b>: - <b>Output Current - Output 3</b>: - <b>Product Range</b>: SD-100 Series <b>Input Voltage DC Min</b>: 9V <b>Input Voltage DC Max</b>: 18V <b>DC / DC Converter Mounting</b>: Panel